Granit przeworsk

Granit

Granit to kamień budowlany o ogromnych walorach estetycznych i jako taki jest uniwersalnie używany w budownictwie. W różnorodnych formach pod względem monumentalności oraz obrysu, posługuje jako surowiec do konstrukcji i strojny. Cechuje się łatwością cięcia i polerowania, i ogromnie sporą wytrzymałością. 
Najważniejszym zastosowaniem granitu jest posługiwanie jako materiał budowlany, zarówno w budownictwie, jak i wykorzystywanej powszechnie budowie fragmentów rodzaju płyty, nagrobki. Przeznaczenie kamienia zachodzi dodatkowo w sporcie – dziedzina żużel to sport, w którym kamień wykorzystywany jest do pokrycia nawierzchni toru.
Kamień występuje w mnóstwie wersji i wersji. Jest niezmienny na działanie kwasów a także trudne warunki środowiskowe, co gwarantuje mu sławę oraz przesądza o jego wartości. Estetyczne piękno surowca przyciąga uwagę użytkowników i w dowolnym użyciu, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.
Kamień jest zwykłą skałą magmową. Jego barwy to jasnoszara, szara, ciemnoszara, pokrewna bieli, białoróżowa, czerwona, zielona.


sitemap